Zapraszamy na spotkania informacyjne o możliwościach otrzymania dofinansowania na realizację projektów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru LGD Mazurskie Morze

9 stycznia  2020 r., godz. 10.00 – Starostwo Powiatowe w Mrągowie (sala nr 8)

10 stycznia 2020 r., godz. 13.30 – Starostwo Powiatowe w Piszu (sala nr 50, II p.) 

Informujemy, iż 27 grudnia 2019 roku (piątek) biuro LGD MM będzie nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej pn. „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza” finansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020 przeprowadziła konkurs przyrodniczy skierowany dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat.

Celem konkursu było zdobycie i pogłębienie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej obszaru LGD Mazurskie Morze, rozbudzenie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody. Konkurs został przeprowadzony w oparciu o treści zawarte w książce „Przyjaciele Pana Karpia z błękitnego jeziora” oraz materiały przygotowane przez LGD Mazurskie Morze.

Składał się z dwóch etapów:

• I Etap - kampania edukacyjna prowadzona przez nauczyciela zakończona eliminacjami przedszkolnymi i wybraniem 15- osobowej reprezentacji przedszkola oraz wyłonienie 3- osobowej drużyny biorącej udział w finale

• II Etap -  finał powiatowy w siedzibie LGD Mazurskie Morze w Orzyszu.

W dniu 03 i 04.12.2019 r. odbyły się finały konkursu przyrodniczego. Zadaniem każdej drużyny było odpowiadanie na pytania z kategorii: zwierzęta, drzewa i krzewy, ekologia oraz segregacja śmieci. Dzieci poradziły sobie świetnie z tym zadaniem. Drugie zadanie było praktyczne, zabawa polegała na dopasowaniu śmieci do odpowiedniego śmietnika. Po konkursie przyrodniczym czekał na dzieci poczęstunek. W tym czasie komisja wybrała zwycięzców finału konkursu przyrodniczego. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej pn. „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza” finansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020 przeprowadziła konkurs plastyczny pt. „W czystej wodzie zdrowa ryba” skierowany dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Celem konkursu było utrwalenie wiedzy na temat fauny i flory wśród najmłodszych mieszkańców. W powiecie piskim wzięły udział placówki takie jak: 

• Zespół Szkolno- Przedszkolny w Orzyszu 

• Zespół Szkolno- Przedszkolny w Okartowie 

• Zespół szkolno- Przedszkolny Nr 1 w Piszu

• Przedszkole Miejskie w Białej Piskiej

W powiecie mrągowskim wzięły udział placówki takie jak:

• Samorządowe Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Pieckach

• Przedszkole Publiczne Nr 2 „Bajka” z Oddziałem Integracyjnym w Mrągowie

• Szkoła Podstawowa- Oddział Przedszkolny w Bożem

• Szkoła Podstawowa- Oddział Przedszkolny w Marcinkowie

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza lokalną społeczność obszarów wiejskich, a w szczególności członkinie kół gospodyń wiejskich do udziału w konferencji pn. Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich - liderki lokalnej społeczności”.

Konferencja odbędzie się 12 grudnia br. w hotelu KOPERNIK w Olsztynie – ul. Warszawska 39, 10-081 Olsztyn, w godzinach 10:00 – 15:30

Tematyka konferencji związana jest z funkcjonowaniem Kół Gospodyń Wiejskich w aspekcie aktualnych uregulowań prawnych dotyczących Kół Gospodyń Wiejskich oraz procesu ich rejestracji, możliwości wsparcia i rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. Ponadto, poruszane zostaną tematy związane z uzyskaniem wpisu produktów na listę Produktów Tradycyjnych oraz rejestracji produktów, a także znakowania produktów żywnościowych i rozliczeń podatkowych. Grupą docelową są członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz osoby działające na obszarach wiejskich, które potencjalnie mogłyby zawiązać nowe koła funkcjonujące na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wyrażamy przekonanie, że organizowana Konferencja będzie dobrą okazją do dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów.

Zainteresowane osoby udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się w linku przedstawionym poniżej najpóźniej do 6 grudnia br. drogą e-mailową na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub d.sargalski@warmia,mazury.pl

Szczegółowe informacje na temat konferencji można uzyskać pod nr tel.:  (89)  521 92 60 lub  (89) 521 92 78

O możliwości udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.  

Formularz zgłoszeniowy na konferencję

Program konferencji

program rozwoju obszarow wiejskich