Zabawa, koncerty, telewizja, wielka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera

oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni”

Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci!

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu
„Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjny, niedzielny obiad z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem, oraz tradycjami z nim związanymi.

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 marca br.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl

 

 

Ze względu na duże zainteresowanie kursem przewodnika turystycznego "Mazuroznawca" z dniem dzisiejszym (02.03.2023r) zamykamy nabór.

Zapraszamy do udziału w Kursie przewodnika turystycznego „Mazuroznawca”. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Stowarzyszenia w Orzyszu, ul. Leśna 22. Program kursu obejmuje 64 godziny zajęć, w tym 52 godziny wykładów i 12 godzin wycieczek krajoznawczych.

Treści przekazywane uczestnikom kursu obejmują obszar regionu Mazur (powiaty: piski, mrągowski, szczycieński, ełcki). Kurs składa się z trzech modułów:

 - historia regionu, najważniejsze wydarzenia, postacie, miejsca, gwara, 

 - współczesne Mazury, zagospodarowanie turystyczne regionu, atrakcje przyrodnicze i antropogeniczne, 

 - metodyka pracy przewodnika turystycznego i instruktora turystyki rowerowej oraz promocja działań i wydarzeń w social mediach i mediach tradycyjnych.

Kurs odbędzie się w miesiącach marzec-maj 2023. Udział w kursie jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów dojazdu na wykłady. Zgłoszenia należy dokonywać do 10 marca pisemnie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W zgłoszeniu obok danych osobowych i kontaktowych proszę podać motywację udziału w szkoleniu. Serdecznie zapraszamy.

"Szkolenie realizowane w ramach projektu pt. Turystyka rowerowa i inne atrakcje obszaru LGD "Mazurskie Morze" dla którego został złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

331996886 5948383685255411 186665297592049650 n

W Centrum Aktywizacji i Współpracy w Orzyszu w dniu 14.02.2023 r. odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne z udziałem Burmistrzów, Wójtów, Starostów z obszaru działania LGD „Mazurskie Morze”. Przedmiotem spotkania było:

  • omówienie stanu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w latach 2014-2023,
  • przedstawienie planowanego naboru wniosków o dofinansowanie ze środków PO „Rybactwo i Morze”,
  • omówienie stanu przygotowań do ubiegania się o środki finansowe w ramach PS WPR 2023-2027 oraz Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury na lata 2021-2027,
  • przedstawienie oferty doradztwa dla samorządów i NGO w ramach projektu Sieć Doradców NGO - Fundusze dla klimatu,
  • propozycja zajęć dla szkół w Mazurskiej Zagrodzie Edukacyjnej w Orzyszu.

 

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 09.02.2023 r. biuro LGD "Mazurskie Morze" będzie nieczynneZa utrudnienia przepraszamy.

Przedstawiamy aktualny harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie. Ostatni planowany nabór z zakresu "podejmowania działalności" zamierzamy ogłosić na naszej stronie 2 stycznia. Planowany termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków to 23 stycznia 2023 roku.

program rozwoju obszarow wiejskich