Informujemy, iż 21 czerwca 2019 roku biuro LGD MM będzie nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

Wnioskodawcom, którym termin złożenia protestu mija 21.06.2019 wydłuża się termin do 24.06.2019.

 Lokalna Grupa Działania „ Mazurskie Morze”  zorganizowała i przeprowadziła szkolenie pod nazwą  „Kurs przygotowawczy do egzaminu na stopień stermotorzysty żeglugi śródlądowej” dofinansowane ze środków  Programu Operacyjnego „Rybactwo i  Morze”. 

W dniach 18-19 marca 10 osobowa grupa  przedstawicieli sektora rybackiego uczestniczyła w szkoleniu, które obejmowało 16 godzin zajęć . Były to działania edukacyjne ukierunkowane na szkolenie zawodowe oraz przekazanie wiedzy pracownikom sektora rybackiego, mające na celu podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w Gospodarstwach Rybackich. Po zakończeniu szkolenia wręczone zostały zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” zaprasza Przedszkola z obszaru LGD do udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza” finansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a skierowanej do dzieci w wieku 3-5 lat.

Celem kampanii jest prowadzenie działań promujących region i jego bogactwo przyrodnicze oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców. W ramach kampanii planowane jest przeprowadzenie zajęć przyrodniczych edukacyjnych, konkursu przyrodniczego i konkursu plastycznego. Kampania zakończy się finałem konkursu przyrodniczego z podziałem na powiat piski i mrągowski, który odbędzie się w siedzibie LGD MM w Orzyszu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt: "Miejsca zmienione z LGD "Mazurskie Morze".

Celem konkursu jest zebranie najciekawszych zdjęć z obszaru LGD dotyczące operacji zrealizowanych za pomocą Stowarzyszenia (aktywność, wydarzenia, inwestycje, szkolenia itp.). Do wygrania nagrody pieniężne!

Zgłoszenia przyjmujemy do 31.07.2019 roku pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szczegóły w regulaminie konkursu!

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w dniu 29 stycznia 2019 r. podpisała z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę o przyznaniu pomocy na realizację projektu grantowego pt. „LGD Mazurskie Morze – podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych”. Wartość projektu to 50.408,51zł. Kwota dofinansowania, 50.407,00zł, pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt realizowany będzie do 31.12.2019 roku w ramach wdrażanej przez LGD Lokalnej Strategii Rozwoju i obejmuje trzy zadania zaplanowane przez grantobiorców wybranych w przeprowadzonym przez LGD naborze Nr 1/2018.

program rozwoju obszarow wiejskich