Poniżej przedstawiamy dodatkowe dane do informacji z dnia 09.10.2020 r. w zakresie zamiaru realizacji przez LGD "Mazurskie Morze" operacji własnej. W załączniku poniżej przedstawione zostały cele i przedsięwzięcia oraz wskaźniki planowane do osiągnięcia w efekcie zrealizowania operacji własnej.

W trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników ograniczamy do minimum kontakt osobisty z pracownikami biura.

W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw wyłącznie w formie elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznej: 87 423 85 20

W przypadku konieczności bezpośredniej wizyty osobistej należy skontaktować się telefonicznie w celu umówienia wizyty.

Obsługa bezpośrednia klientów, w sprawach wymagających takiej procedury odbywa się wyłącznie w umówionym terminie z zachowaniem zasad:

  • Klient wchodzi do biura w masce i rękawicach,
  • Pracownik biura prowadzi obsługę klienta w środkach ochrony osobistej,
  • Jednocześnie w biurze może być obsługiwany maksymalnie 1 klient,
  • Pracownik po zakończeniu obsługi klienta zobowiązany jest do każdorazowego zdezynfekowania miejsca obsługi.

W harmonogramie zmieniły się kwoty dotyczące Przedsięwzięcia 3.2.2 Wsparcie podejmowanych działań wspólnych dla tworzenia, rozwoju i promocji atrakcji turystycznych i innych lokalnych produktów i usług w ramach partnerstw terytorialnych lub branżowych. Przedsięwzięcie dotyczy realizacji projektów grantowych.

Poniżej przedstawiamy informacje o zamiarze realizacji przez LGD Mazurskie Morze operacji własnej w zakresie przedsięwzięcia 3.2.2. Wsparcie podejmowanych działań wspólnych dla tworzenia, rozwoju i promocji atrakcji turystycznych i innych lokalnych produktów i usług w ramach partnerstw terytorialnych lub branżowych. W terminie 30 dni od zamieszczenia informacji Wnioskodawcy zainteresowani realizacją zadania w ramach powyższego zakresu mogą złożyć zgłoszenie w tym zakresie. Jeżeli takie zgłoszenie zostanie złożone LGD ogłosi otwarty nabór wniosków o powierzenie grantów. Jeżeli zgłoszeń nie będzie LGD złoży wniosek o dofinansowanie operacji własnej zaplanowanej do realizacji w ramach wskazanego powyżej przedsięwzięcia.

Informujemy, że w dniu 02.10.2020 r. biuro LGD MM jest nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

W dniu 17 września 2020 roku w Nowych Gutach odbyła się konferencja pn. „Ekologiczne, ekonomiczne i społeczne aspekty stosowania nieselektywnych metod połowów w gospodarce rybackiej”. Wydarzenie podsumowuje projekt współpracy realizowany przez LGD Mazurskie Morze, LGD Zalew Zegrzyński i lokalną grupę działania z Finlandii. Podczas Konferencji poruszano m.in. bardzo istotny problem dotykający większości wód w Polsce tj. postępującej eutrofizacji wód  i zachwiania równowagi biologicznej pomiędzy gatunkami ryb drapieżnych i ryb karpiowatych na korzyść ryb karpiowatych. Struktura gatunkowa odłowów zarówno rybackich jak i wędkarskich ukierunkowana jest na ryby drapieżne. Dlatego potrzebna jest ochrona tej grupy (ochrona tarła, zarybiania, przestrzegania limitów połowowych) pełniącej ważną rolę w utrzymywaniu równowagi biologicznej w połączeniu z  zintensyfikowaniem odłowów mniej cennych ryb karpiowatych z którymi usuwany jest duży ładunek biogenów, przyczyniających się do degradacji wód. 

program rozwoju obszarow wiejskich